Przekrętasy na Alledrogo?

Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że do serwisów aukcyjnych, czy to Allegro, czy eBay, trzeba mieć mocno ograniczone zaufanie.  Obserwowałem w tym tygodniu aukcję Thinkpada z uszkodzonym podświetleniem matrycy, z zamiarem podratowania nieco naszego R61i, z którym jestem emocjonalnie związany i nie oddam go w ręce śmieciarzy tak łatwo.

Wczoraj około południa cena osiągnęła już pułap,  przy którym straciłem zainteresowanie, ale chciałem sprawdzić jaka była ostateczna oferta. W aukcji brało udział chyba z 8-miu oferentów,  a ostatecznie zakończyła się ona bez ofert kupna. Zdziwiło mnie to, bo oznaczałoby, że albo wszyscy ci ludzie to znajomi sprzedającego, pomocni w tym, aby laptop nie sprzedał się zbyt nisko,  albo jest jeszcze jakiś sposób na anulowanie aukcji przed czasem. No i jest, pkt. 6.12 regulaminu:

Sprzedający może w każdym czasie zamknąć  Transakcję, wówczas zwycięzców  Transakcji ustala się według stanu na chwilę jej zakończenia. Jeżeli w trakcie  Transakcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zakończyć Transakcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Transakcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.

Taki powód podał mi helpdesk Allegro. Jest tylko jeden scenariusz, w którym taka opcja jak dla mnie byłaby dopuszczalna: sprzedający wystawił towar mocno uszkodzony i postanowił się wycofać informując o tym licytujących. W przeciwnym razie, to po prostu przekręt. Skoro moje oferty kupna są wiążące, oferty sprzedaży też powinny.

Domyślam się, że Alledrogo nie ma interesu w śledzeniu takich przypadków. Potencjalnemu kupującemu zostaje tylko szukać dalej. A to i tak nic, w porównaniu z tym, co można np. na temat PayCośTam (ostatnio zmienili regulamin i nie wolno mi do nich zniechęcać 😉 posłuchać na YT. Nie zmienia to faktu, że eBay nadal pozostaje jak dla mnie jedynym źródłem tanich drobnych części i akcesoriów. Ciekawostka z kategorii: dlaczego u nas tak drogo: zasilacz do R61 – w Polsce 80-90zł, w US od 20zł…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s