Axesstel MV410LR – po wymianie.

Dwa miesiące czekania i w końcu się odezwali. Poziomu abstrakcji całej sytuacji dodaje fakt, że w międzyczasie firma która świadczy usługi serwisowe rozwiązała umowę. Po kilku tygodniach pani z punktu Liberty zasugerowała napisanie pisemka z prośbą o wymianę routera i zmianę usługi na regularnego iPlusa, co też uczyniłem (prawdę mówiąc pani sama napisała pisemko, co do którego nie miałem żadnych uwag i nie powiem, mile mnie taki poziom obsługi zaskoczył). Odpowiedź od Plusa była szokująca: oni są gwarantem poprawnego działania karty RUIM, dostawcą sprzętu jest kto inny i to on odpowiada za poprawne jego działanie, a biorąc pod uwagę że karta jest sprawna, nie ma nawet podstaw do zwrotu za okres bez dostępu do internetu.

Nawet bym nie próbował, bo dostaliśmy modem zastępczy (który prawie nie działał i nieco się rozkleił)…

Potem dostałem jeszcze jedno pismo od jakiegoś kierownika, w podobnym tonie, z prośbą o udokumentowanie całego tego okresu i wtedy się zastanowią co mogą zrobić… Szczerze – nic od nich nie chcę. Myślę, że jakoś wytrzymam jeszcze tych kilkanaście miesięcy i od Plusa będę się od teraz trzymał daleko. Niby wszystko zgodnie z regulaminem, ale prawda jest taka, że gdyby wyrazili zgodę na zmianę usługi, mieliby zadowolonego klienta być może jeszcze przez 2 lata. A tak, jest jak jest.

Router od kilku dni działa, nie rozłącza się póki co. Zauważyłem tylko jeden dziwny objaw, który widziałem już w poprzednim: czasami kiepsko sobie radzi z wieloma połączeniami w których dużo się dzieje, np. puszczę aktualizacje Archa i jakieś inne dane strumieniowe, typu YT. Przestają wtedy działać nowe połączenia, ale pobieranie aktualizacji czy np. GG działają. Tak jakby był jakiś problem z DNSem.

Nie ma co gdybać. Skąd mogłem przypuszczać że usługa CDMA będzie działać tak marnie? Rok temu HSDPA działało o wiele gorzej od CDMA. Teraz śmiga aż miło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s