U1MB + Side z obsługą PBI (ATR booting).

Nie mogłem się już doczekać aż Candle wypuści finalny ROM z obsługą pbi/bootowania plików Atr… Znalazłem ten post na AtariAge, pobrałem Ultimate Rom generator z AtariAge, załadowałem do niego rom z powyższego linku, et voila. Wystarczy teraz wygenerować flasher i mieć nadzieję, że podczas flashowania nic się nie wysypie. Kabel Sio2pc znów się sprawdził.

Jest tylko jedno ale: w ustawieniach U1MB muszę włączyć SDX i Side, odpali się wtedy SDX z U1MB. Potem ze Sparty należy odpalić nowy loader do xexów Candle’a. Stary loader z tym ROMem startuje tylko jeśli wyłączę Side w U1MB. W przeciwnym razie dostaję komunikat: Error no DOS.

Wcześniej zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Jak wspominałem w poprzednim wpisie, w tym nowym loaderze dziwnie wyświetla się data (mryga i zegar rtc w Side się resetuje, ale dzieje się tak tylko na moim 800xe z U1mb, na gołym 130xe jest ok). Zdekompilowałem loader do xexów i podmieniłem adres RTC_Base na ten z U1MB: $D3E2. Dzięki temu loader prawidłowo dogaduje się z zegarem rtc w Ultimate i nie razi mojego poczucia estetyki :).

Jak dla mnie jest to konfiguracja idealna. Lubię SDX, nowy loader do xexów wrzuciłem na D1:L.com dzięki czemu odpalam go po prostu wpisując w Sparcie L. Teraz mogę spokojnie czekać na oficjalne wydanie ze wsparciem PBI.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s